• Dzięki ułożonej diecie i treningu pod moim okiem, ze ścisłą kontrolą wyników, uzyskasz wymarzoną sylwetkę.
  • Zaufaj mojemu doświadczeniu.Wieloletnia, praktyczna działalność w sporcie, edukacja i przebyte szkolenia są moimi atutami. W treningu wykorzystuję najnowszy sprzęt fitness Bodylastics i TRX. Trenuj bez monotonii, miej satysfakcję z wyników!

  • Na umówionej konsultacji trenerskiej przedstawię Ci sposoby i zasady postępowania jak uzyskać wymarzoną sylwetkę.

  • Rozpiszę Ci plan żywienia i treningu do celu. Twoim obowiązkiem będzie realizacja planu, który będę kontrolował!
  • Nie umiesz pływać i chcesz się nauczyć? Zapraszam Cię na zajęcia nauki pływania. Nie będziesz już stał na brzegu, a zaczniesz pływać!

  • Rozpiszę dietę. Zapewnię catering dietetyczny. Dieta w drodze do upragnionej sylwetki i zdrowia jest niezbędna! Smaczny catering pozwoli Ci na utrzymanie dyscypliny żywieniowej i uzyskanie Twojego celu.

  • Miej możliwości treningowe z siłowni we własnym domu. Trenuj na sprzęcie najwyższej jakości. Za moim pośrednictwem dokonaj zakupu Bodylastics i zyskaj rabat.

  • Chcesz mieć wiedzę i umiejętności jak kształtować sylwetkę swoją i innych? Wypełnij formularz kontaktowy i skontaktuj się ze mną.

  • Masz możliwość przeglądania rzetelnych informacji o tematyce żywienia, treningu i profilaktyki zdrowia. Odwiedzaj moje kanały firmowe na Facebooku i YouTube. Zapraszam!

NAUKA PŁYWANIA-METODĄ TOTAL IMMERSION


Zastanowiałasz się, jak to jest, że część osób, które pływa przemieszcza się bardzo szybko, a ich ruchy ramion są powolne,  długie, bez znacznej szybkości. Masz wrażenie, że osoba tak pływająca wogóle się nie męczy, mogłaby pływać bezustannie, nie robiąc wrażenia zmęczonej, a mimo wszystko płynie szybko wyprzedzając innych na torze.

Czemu tak jest? Zapewne wpływa na to stopień rozwinięcia cech motorycznych: wytrzymałości, szybkości oraz doświadczenia treningowego. 
Kluczowym jednak może być technika, o której chciałbym napisać dzisiaj.  Technika pływania metodą Total Immersion pozwoli Ci pływać szybciej, robiąc mniej ruchów i mniej się męcząc.

Cechy charakterystyczne tej metody w pływaniu kraulem to:

-pływanie na boku z boczną pracą nóg
-napędzanie pracą bioder i w mniejszym ramion
-długie, wyciągnięte ruchy pracy ramion
-dążenie do jak najmniejszej liczby cykli pracy ramion w treningu, przy poprawianiu czasu przepłynięcia ustalonego dystansu 

Pływanie na boku pozwoli nam uzyskać mniejszy opór w wodzie i znacznie wydłużyć zasięg ramion uzyskując dodatkowe centymetry chwytu wody i większą prędkość.Rotacja tułowia i bioder pozwoli nam odciążyć pracę ramion i uzyskać większą siłę napędową w czasie płynięcia. Ponadto zwiększona rotacja pozwoli nam zaczerpnąć oddech bez unoszenia głowy i odrywania od barku, co powodowałoby nadmierne męczenie i opuszczanie bioder zwiększając opór czołowy w wodzie.
Długie wyciągnięcia pracy ramion pozwolą nam lepiej chwycić wodę, zrobić ruch pociągnięcia i odepchnięcia. Co więcej długie wyciąganie i przerzucenie większej masy ciała na przód, pozwoli odciążyć tyłek, podnieść go i uzyskać bardziej opływową sylwetkę w czasie płynięcia.

Całość wszystkich elementów doskonalimy zmniejszając liczbę cykli pracy ramion w pływaniu na dystansie, bo ideą dobrej techniki i szybkiego pływania jest pływanie szybkie z jak najmniejszą liczbą cykli pracy ramion i jak najdłuższym krokiem pływackim( pokonany dystans na jeden cykl pracy ramion).
Ważne, aby wraz ze szybkośćią płynięcia utrzymywać stałą liczbę cykli pracy ramion i stały, bez skracania krok pływacki co cechuje dobrego pływaka.


                                JEŚLI CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ PŁYWAĆ METODĄ TOTAL IMMERSION, SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ! 


basen 

trener4you fotografia biznesowa