• Dzięki ułożonej diecie i treningu pod moim okiem, ze ścisłą kontrolą wyników, uzyskasz wymarzoną sylwetkę.
  • Zaufaj mojemu doświadczeniu.Wieloletnia, praktyczna działalność w sporcie, edukacja i przebyte szkolenia są moimi atutami. W treningu wykorzystuję najnowszy sprzęt fitness Bodylastics i TRX. Trenuj bez monotonii, miej satysfakcję z wyników!

  • Na umówionej konsultacji trenerskiej przedstawię Ci sposoby i zasady postępowania jak uzyskać wymarzoną sylwetkę.

  • Rozpiszę Ci plan żywienia i treningu do celu. Twoim obowiązkiem będzie realizacja planu, który będę kontrolował!
  • Nie umiesz pływać i chcesz się nauczyć? Zapraszam Cię na zajęcia nauki pływania. Nie będziesz już stał na brzegu, a zaczniesz pływać!

  • Rozpiszę dietę. Zapewnię catering dietetyczny. Dieta w drodze do upragnionej sylwetki i zdrowia jest niezbędna! Smaczny catering pozwoli Ci na utrzymanie dyscypliny żywieniowej i uzyskanie Twojego celu.

  • Miej możliwości treningowe z siłowni we własnym domu. Trenuj na sprzęcie najwyższej jakości. Za moim pośrednictwem dokonaj zakupu Bodylastics i zyskaj rabat.

  • Chcesz mieć wiedzę i umiejętności jak kształtować sylwetkę swoją i innych? Wypełnij formularz kontaktowy i skontaktuj się ze mną.

  • Masz możliwość przeglądania rzetelnych informacji o tematyce żywienia, treningu i profilaktyki zdrowia. Odwiedzaj moje kanały firmowe na Facebooku i YouTube. Zapraszam!

PRACA TRENERA PERSONALNEGO- CO KAŻDA OSOBA SZUKAJĄCA TRENERA WIEDZIEĆ POWINNA?

Praca trenera personalnego ? Co każda osoba szukająca trenera powinna wiedzieć?

 

Trener personalny( z ang.personal trainer) - to osoba, która w praktyce powinna cechować się szeroką i bogatą wiedzą z teorii sportu, organizacji i kontroli procesu treningowego, fizjologii, biochemii, biomechaniki, biologii, anatomii, psychologii i innych nauk skupiających wiedzę o człowieku, dla pełniejszego i skutecznego oddziaływania treningiem(bodżcem) i żywieniem dla uzyskania pożądanych efektów pod ich działaniem. Z posiadaną wiedzą trener powinien być w stanie zrealizować cele treningowe, których jest wiele.

Celem działań może być poprawa sprawności, cech motorycznych jak np: siły, wytrzymałości lub mocy. Częstą przyczyną podejmowania współpracy z trenerem personalnym jest kształtowanie sylwetki poprzez zmniejszanie tkanki tłuszczowej lub zwiększania masy mięśniowej. Nie rzadką przyczyną bywa też trening usprawniający lub zmniejszający dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Każdy trener osobisty powinien mieć uprawnienia do wykonywania zawodu, dzięki którym może dać potwierdzenie wiedzy, a dla przyszłych klientów kompetencji trenera. Ale czy zawsze jest to potwierdzeniem wiedzy? Nie generalizuję, ale są wyjątki, na które powinniśmy uważać! Niejednokrotnie byłem uczestnikiem szkoleń, których wiedza nie była ujęta kompleksowo, a państwowe uprawnienia otrzymywały osoby, które nie miały podstawowej wiedzy z tematyki przedmiotów w/w w artykule. Co więcej sama forma zaliczeń treści ze szkolenia była bardzo ,,przychylna?? do zaliczeń każdego z uczestników pozwalając tym samym osobom niedouczonym, zdać egzamin i legitymować się uprawnieniami! Niestety aspekt finansowy bierze górę nad troską o kompetencje trenerów na rynku i bezpieczeństwo osób z nimi trenujących.

W Polsce role osobistych trenerów przyjmują głównie instruktorzy kulturystyki, którzy powinni posiadać najpełniejszą wiedzę o kształtowaniu sylwetki i naszych cechach motorycznych. Jednak instruktorzy z innych dziedzin sportu również, powinni posiadać ową wiedze nie tylko w swojej specjalizacji ruchowej, ale również służyć radą w doborze innych form ruchowych, metod i form treningowych, aby holistycznie móc oddziaływać na nasze ciało i optymalnie szybko uzyskiwać pożądane wyniki treningowe.

Potrzeba takiej wiedzy wiąże się ze zjawiskiem adaptacji wysiłkowej organizmu, gdzie, aby skutecznie oddziaływać na nasz organizm, jest potrzebny progres intensywności oraz szeroki wachlarz różnorodnych bodźców treningowych dla przeciwdziałania stagnacji i przyzwyczajenia organizmu do tych samych bodźców. Dodatkowym , potrzebnym elementem całości jest wiedz a o żywieniu.

Doświadczenie praktyczne nabywane z czasem w działalności, referencje, cechy personalne, cennik usług, bogata i szeroka wiedza bywają z reguły głównymi wyznacznikami, które decydują o wyborze naszego trenera. Celem działalności trenera personalnego powinno być skuteczne, fachowe, kompleksowe i bezpieczne realizowanie z Państwem treningów pod katem oczekiwań, po wcześniej przeprowadzonej rozmowie(wywiadu) i doborem odpowiedniego, indywidualnego charakteru treningu i żywienia. W czasie wstępnej rozmowy określany powinien być cel, częstotliwość treningu z grafikiem zajęć, zebranie informacji do ułożenia diety, określenie przeciwwskazań treningowych, a następnie realizacja treningu zgodnie z ustalonym grafikiem. 


Osoba trenera rozpisuje dla Państwa trening, realizuje go, dając wytyczne co do techniki wykonania ćwiczenia, intensywności, objętości obciążeń jak i przerw wypoczynkowych. Ponadto każdy osobisty trener powinien zapoznać z zasadami żywienia, stylu życia klienta dla uzyskania szybszych efektów treningowych i propagowania ,,zdrowych'' nawyków zachowań.

 Należy pamiętać, iż w naszej drodze do pięknej sylwetki 60% to odpowiednia dieta i sposób odżywiania, a reszta to trening o odpowiedniej charakterystyce i częstotliwości. Mając to na uwadze oczywistym jest, iż każdy trener powinien stale edukować się z zakresu żywienia człowieka i metodyki ćwiczeń. Łącząc w/w nawyki zachowań, mają Państwo gwarancję rzetelnej i fachowej opieki, która pozwoli na otrzymanie upragnionej, ładnej sylwetki.

Opisując postępowanie trenera, nie powinien zapomnieć o obligatoryjnych wstępnych pomiarach ( tk.tłuszczowej, tk.mięśniowej, wody w organizmie, obwodów części ciała, zdjęć ciała) przed naszymi sesjami treningowymi, dzięki którym można zaobserwować progres, bądź regres naszych wyników i mieć liczbowe zestawienie weryfikujące nasze postępy. Liczbowe wyniki treningu, są dużym czynnikiem motywacyjnym do pracy, bezpośrednio informujące o postępach (kontrola okresowa).

Każdy trening powinien być dzielony na trzy części: wstępna-rozgrzewkowa, główna - realizująca główne założenia dnia treningowego ,oraz końcowa-wyciszająca i przygotowująca do zakończenia treningu. Dobranie zestawu ćwiczeń do każdej z tych części opiera sie na fachowej wiedzy metodycznej i kreatywności, która jest u każdego trenera cechą indywidualną.

Następnym ważnym punktem treningu to przedstawienie osobie trenowanej, maszyn, ciężarów wolnych, które będą wykorzystywane w treningu, oraz całej infrastruktury miejsca zajęć, dla większego komfortu psychicznego i ,,przynależnosci'' do danego miejsca.

Zapoznając ze sprzętem omawiamy możliwości atlasów, zastosowanie, sposób regulacji obciążenia, siedziska itp.

W samej realizacji treningu, każdy trener powinien stosować szeroko pojęta intelektualizacje, dla pełniejszego zrozumienia osnowy treningu, zmian zachodzących w organizmie pod wpływem treningu.

Przy wykonywaniu ćwiczeń pierwszy raz, trener powinien stosować wizualizacje, sam pierw wykonując ćwiczenie, tłumacząc jednocześnie poprawną charakterystykę ruchu w danym ćwiczeniu. Obowiązkowa jest korekta, niepoprawnie wykonywanych ruchów w ćwiczeniu, w celu przeciwdziałania urazom i pełniejszej koncentracji na angażowanej grupie mięśniowej w ćwiczeniu.

Na koniec treningu ważne jest przeprowadzenie rozciągania dla przeciwdziałania ograniczeniom ruchów w stawach, wynikiem skrócenia mięśni, pod wpływem treningu, lepszej regeneracji szybciej usuwając zbędne metabolity wysiłkowe. Ćwiczenia rozciągające powinny być realizowane przed częścią główną treningu i krótkim rozgrzaniu mięśni, ćwiczeniami adoptującymi do wysiłku, jak również w części końcowej naszego treningu. Każdy trener powinien podsumować słownie nasz trening, dla pełniejszego jego zrozumienia i edukowania na przyszłość.

Wybór trenera nie jest sprawa oczywistą i pozostaje dużym problem. Często po zdecydowaniu sie na jednego trenera, dochodzimy do wniosku, że wiedza i sposób prowadzenia treningu, czy tez cechy personalne, nie są równe we wszystkich przypadkach. Wiedza, wiedzy nierówna, dlatego powinniśmy mieć to na uwadze, czy ktoś ma już doświadczenie, silną ,,osnowe'' wiedzy, dobre rekomendacje i czy cechy personalne danej osoby przypadają nam do gustu.

 Cechy dobrego trenera to: fachowość, doświadczenie, charyzmatyczność, ciągłe edukowanie, dobra organizacja pracy, brak kumoterstwa, wysoka kultura osobista, punktualność, autorytet we własnym fachu, serdeczność i przyjacielskość.

Mama nadzieje, iż wyczerpująco przybliżyłem zawód trenera osobistego, dzięki czemu ta dana profesja, będzie Państwu bliższa, pozwalająca dokonać słusznego wyboru w przyszłości ... 

 trener personalny warszawa

trener4you fotografia biznesowa